DIGITÁLNÍ NÁSTROJE VE VÝUCE VÝTVARNÉ VÝCHOVY

RNDr. Jitka RAMBOUSKOVÁ

Z webináře bude pořízena nahrávka. Záznam lze objednat i v případě, že se nemůžete webináře zúčastnit.

O WEBINÁŘI

I v předmětu jako výtvarná výchova můžeme využívat digitální technologie velmi smysluplně. Využití digitálních technologií ve výtvarce je zábavné, inspirativní  a zároveň přínosné a užitečné. Poskytuje nekonečné možnosti a přepestrou paletu nástrojů pro kreativní tvorbu a podporu výtvarného a estetického cítění. 

Naučíme se, jak vytvářet různé nástěnky a virtuální galerie pro prezentaci výtvarných prací žáků, ukážeme si užitečné webové stránky se zajímavými aktivitami a inspiracemi pro výuku výtvarné výchovy. 

V další části se budeme věnovat vlastní tvorbě. Představíme si bezplatné aplikace a programy, které podporují kreativitu dětí a žáků a lze je snadno zapojit do výuky výtvarné výuky. Představíme si řadu aktivit, např. tvorbu koláží, práci s fotografií a dalšími obrazovými formátyNa závěr si představíme další způsoby využití digitálních technologií ve výtvarné výchově, včetně práce s videi, animací a 3D modelovánímVětšina těchto aktivit je vhodná pro práci s tablety nebo chytrými telefony.

Webinář je speciálně určen pro vyučující výtvarné výchovy, kteří hledají zdroje a inspiraci ke zkvalitnění svých znalostí a dovedností a chtějí udělat svoji výuku atraktivnější a zajímavější.

RNDr. Jitka Rambousková

rambouskova
  • lektorka, učitelka, která se věnuje technologiím ve vzdělávání – využití digitálních nástrojů ve výuce, aplikací pro výuku a mobilních zařízení ve výuce
  • autorka webu o využívání digitálních technologií ve školách: www.cojsemvyzkousela.cz
  • vystudovala informatiku na PřF MU v Brně a PedF UK v Praze
  • přes 20 let působí jako učitelka matematiky a informatiky
  • byla členka Národního kabinetu Informatiky a ICT
  • působí v Centru robotiky Plzeň, DigiCentrum Plzeň, NPI aj.
JAK WEBINÁŘ FUNGUJE