Umělá
inteligence
ve školách

Semináře a workshopy
Václava Maněny

UČITELE, LEKTORA, AJŤÁKA, JŮTŮBERA

Jak začít s AI ve škole

Návody, tipy a právní aspekty

Čím začít, když chcete využívat umělou inteligenci ve škole? Co je to umělá inteligence a jak funguje? Jak funguje ChatGPT a další generativní modely AI? Jak zadávat úkoly pomocí AI? Jaká s sebou nese pozitiva a jaká rizika? Pomůžeme vám zamyslet se nad umělou inteligencí z pohledů, které by vás třeba nenapadly. Uvedeme vás do problematiky práce s AI a kromě toho nabídneme spoustu metodik a inspirativních příkladů. Než začnete vymýšlet aktivity se žáky, je dobré mít na paměti i právní pohled a vědět, jak je to s autorskými právy k dílu vytvořenému za použití AI.

Videovýuka s Václavem Maněnou:
www.youtube.com/Videovyuka

Podcasty o bezpečnosti a právu v kyberprostoru:
kybcast.transistor.fm/vaclav-manena 

Nástěnky v Padletu:
https://padlet.com/vaclavmanena 

ZVEME VÁS NA

19.8. - 21.8.2024

SEMINÁŘE/WEBINÁŘE

MÁTE ZÁJEM O ŠKOLENÍ PRO SBOROVNU?

Máte-li zájem uspořádat vzdělávací kurz pro vaše pedagogické pracovníky, kontaktujte nás a my se Vám ozveme.

Nebo nám zavolejte na tel. č. 775 155 079.

 

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

UMĚLÁ INTELIGENCE

NÁVODY A INFORMACE K PRÁCI S CANVOU

APLIKACE A INSPIRACE DO VÝUKY

BEZPEČNOST DĚTÍ NA INTERNETU

SPECIÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ POTŘEBY

Mgr. Václav Maněna, Ph.D.

Specialista na online vzdělávání a využívání technologií ve výuce. Učí informatiku na střední škole (Kombinované lyceum Březová) a operační systémy na SPŠ Hradební. Je lektor, ajťák, jůtůber 🙂 a správce facebookové skupiny Výuka informatiky. Má dlouholeté praktické zkušenosti s e-learningem, online vzděláváním a využíváním technologií ve výuce. Založil a vede podcasty o bezpečnosti a právu v kyberprostoru KYBcast NPI a kanál Videovýuka s Václavem Maněnou na YouTubeDalší projekty a reference si můžete prohlédnout na manena.info.

Poskytuje webináře, školení a konzultace školám i organizacím, které podporují vzdělávání. Radí firmám a vzdělávacím agenturám s nasazením a využitím vzdělávacích technologií.