QR KÓDY VE VÝUCE

RNDr. Jitka RAMBOUSKOVÁ

Z webináře bude pořízena nahrávka. Záznam lze objednat i v případě, že se nemůžete webináře zúčastnit.

O WEBINÁŘI

QR kódy jsou všude kolem nás. Proč je tedy nevyužít ve výuce. Každý žák má dnes smartphone, dokonce i opravdu malé děti. QR kódy poskytují žákům rychlý přístup ke všem materiálům, které potřebují, můžeme je využít pro sdílení odkazů či kódování textu, výukové hry s QR kódy, pomocí QR kódů můžeme vytvářet interaktivní podklady pro výuku a mnoho dalšího. 

Na workshopu si ukážeme, co všechno za ně můžeme schovat. Budeme QR kódy vytvářet prostřednictvím několika QR generátorů. Ukážeme si i to, jak náš QR kód obměnit a doplnit třeba o obrázek nebo ho vytvořit celý jako obrázek pomocí aplikace s umělou inteligencí. Ukážeme si i konkrétní aktivity s QR kódy, díky kterým vdechneme černobílým kostičkám obsah v podobě cvičení, únikové hry či zadání skupinové práce. 

Používání QR kódů ve škole má obrovské výhody. Zapojuje mnohem více žáků, umožňuje rychlý přístup k informacím a dělá výuku atraktivnější. Každý žák může být přesměrován na různé materiály podle svých potřeb a dovedností. QR kódy mohou být integrovány do různých projektů a aktivit, což dává učitelům a žákům prostor pro kreativitu a inovace.

QR kódy jsou bezesporu technologií, která je velice snadná na použití a skrývá v sobě velký výukový potenciál. Díky množství chytrých telefonů, které mají žáci k dispozici, by se měla stát integrální součástí edukačního procesu a jeho znalost nezbytnou výbavou každého inovativního pedagoga.

RNDr. Jitka Rambousková

rambouskova
  • lektorka, která se věnuje technologiím ve vzdělávání – využití digitálních nástrojů ve výuce, aplikace on-line pro výuku, mobilních zařízení ve výuce
  • autorka webu o využívání digitálních technologií ve školách: www.cojsemvyzkousela.cz
  • vystudovala informatiku na PřF MU v Brně a PedF UK v Praze
  • přes 20 let působí jako učitelka matematiky a informatiky
  • byla členka Národního kabinetu Informatiky a ICT
  • působí v Centru robotiky Plzeň, DigiCentrum Plzeň, NPI aj.
JAK WEBINÁŘ FUNGUJE