MEDIÁLNÍ GRAMOTNOST PRO PEDAGOGICKÉ PRACOVNÍKY

Mgr. Kamila Ulčová

Z webináře bude pořízena nahrávka. Záznam lze objednat i v případě, že se nemůžete webináře zúčastnit.

OBSAH WEBINÁŘE:

Mediální gramotnost patří k nezbytné výbavě současných pedagogických pracovníků, aby ji mohli zodpovědně předávat svým žákům. Zaměříme se na rozbor současných mediálních obsahů, zvyšování odolnosti proti manipulaci a rozvoj kritického myšlení v souvislosti s aktuální mediální nabídkou. Budeme pracovat na konkrétních případových studiích a interaktivně vytvářet diskuzi kolem mediálního obsahu. 

Vysvětlíme si, jak funguje infotainment, jak a proč vzniká konkrétní mediální nabídka a jakými cestami se dostává k uživatelům. Budeme hovořit o problematice lidské konformity, tzv. kognitivních slepých skvrnách a biases, roli internetu a síle médií. Prozkoumáme vnější faktory vnímání médií včetně hrozeb manipulace, ale také vnitřní faktory našeho osobního vnímání, které nám ztěžují komplexní a objektivní přístup k informacím. 

Pedagogičtí pracovníci si rozšíří oblast svého kritického myšlení a naučí se používat užitečný skepticismus, který pomáhá třídit a využívat relevantní informace. Zjistí, jak média pracují s dětskými klienty a jak nebezpečí manipulace komunikovat a eliminovat ve školách.

Lektorka: Mgr. Kamila Ulčová
               NLC Professional ​

  • Expertka komunikace a mentorka komunikačních dovedností, lektoruje leadership, mentoruje a učí kouče, pedagogy a terapeuty, autorka edukativních knih pro děti 
  • Vystudovala herectví, sociální a masovou komunikaci, 20 let praxe strávila v předních audiovizuálních médiích jako moderátorka (ČT, ČRo, Nova, Prima atd.)
  • Neurokoučka akreditovaná mezinárodní federací ICF s prestižním certifikátem NLC Professional Coaching Skills 
  • Absoloventka prestižních koučovacích výcviků – Mindset Acadamy (MŠMT) a  Neuroleadership Professional na mezinárodní úrovni ICF
  • Prezidentka mezinárodní organizace zdravotního koučinku International Health Coaching Association
JAK WEBINÁŘ FUNGUJE