fbpx

FINANČNÍ GRAMOTNOST DO ŠKOL VE SVĚTLE DNEŠNÍ EKONOMICKÉ SITUACE

Lukáš SODOMKA

Z webináře bude pořízena nahrávka. Záznam lze objednat i v případě, že se nemůžete webináře zúčastnit.

CÍL WEBINÁŘE:

Webinář se zaměřuje na nová témata, která zajímají současnou generaci, nabízí nový pohled na peníze a moderní způsoby investování. Poskytuje návody jak své finance udržet v bezpečí, jak čelit nebezpečným útokům na bankovní konta, jak ušetřit na kurzových rozdílech a jak co nejlépe investovat.

OBSAH WEBINÁŘE:

Inflace spojená s růstem cen energií, potravin a bydlení, propad v ekonomice, pokles hodnoty úspor, pád kryptoměn – to jsou témata, kterým se v současné době nelze vyhnout a je nutné mladou generaci v těchto oblastech vzdělávat. Zároveň se nacházíme v době, kdy je běžné držet cizí měnu jako EUR, USD nebo kryptoměny. Stále častěji se dozvídáme o nebezpečí útoků na bankovní konta, podvodných online transakcích a emailech. Na co si ve světě financí dát v současné době pozor, jak co nejlépe ochránit finance od inflace či podvodů, jak postupovat při péči o rodinný rozpočet, jak bezpečně používat platební karty aj.

Webinář poskytne pedagogickým pracovníků návody a teoretický základ, který bude doplněn o praktické příklady a případové studie, jež mají za cíl interaktivní formou poskytnout užitečné nástroje pro výuku finanční gramotnosti a základů ekonomie ve školách s reakcí na současnou ekonomickou situaci.

Nabídne metody, jak rozvíjet osobní finanční gramotnost, finanční zodpovědnost a kritické myšlení žáků o současném finančním světě.

Lektor: Lukáš SODOMKA

sodomka
  • Certifikovaný lektor Finanční gramotnosti a ekonomie vnáší do škol dlouholeté zkušenosti finančního poradce, konzultanta, projektového a produktového manažera, trenéra a mentora.
  • Specializuje se na workshopy a semináře pro školy, školská zařízení, zaměřuje se na vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti financí a finanční gramotnosti
  • Vysoká škola ekonomická v Praze, obor Management – Business management
  • Vysoká škola ekonomie a managementu, obor Komunikace a lidské zdroje
  • Risk Manager v bankovním sektoru
  • Reporting a predikce ekonomické situace v ČR,  zpracovávání finančních a nefinančních analýz
  • Poradce a konzultant v oblasti posuzování a řešení rizik v bankovnictví
JAK WEBINÁŘ FUNGUJE
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com