fbpx

DIGIDETOX, JAK SE (NA CHVÍLI) ODSTŘIHNOUT OD INTERNETU A DIGITÁLNÍ WELLBEING

Mgr. Martin Kaliba, Ph.D.

Z webináře bude pořízen záznam. Záznam lze objednat i v případě, že se nemůžete webináře zúčastnit.

O WEBINÁŘI:

Digitální technologie jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Víte, co je deepfake? Jaké challenge aktuálně ohrožují naše žáky? Jak nové technologii proměnily kyberšikanu a jak to všechno souvisí s modrými řízky a popcornem? V rámci praktického workshopu se dozvíte nejen o aktuálních formách rizikového chování dětí v kybersprostoru, ale odnesete si především praktické náměty na preventivní práci ve třídě a praktické tipy a strategie na rozvoj digitálního wellbeingu a smysluplného využívání technologií

Webinář přinese tipy, jak vést k rozvoji digitálního wellbeingu a smysluplnému využívání technologií (koncept digitálního minimalizmu, protektivní faktory, teorii „popcornu“ atd.) a konkrétní techniky a ukázky jejich aplikace v rámci třídnických hodin, preventivního programu nebo jako doplněk k práci se skupinovou dynamikou třídy.

Workshop je určen pro všechny pedagogy, kteří chtějí umět efektivně předcházet vzniku a rozvoji rizik spojených s digitálními technologiemi u svých žáků. Jeho cílem je interaktivní formou účastníky vybavit konkrétními metodami, které mohou jednoduše a okamžitě využívat ve své vlastní praxi a podpořit tak své žáky v bezpečném a zdravém užívání digitálních nástrojů.

Lektor je odborník na nové formy rizikového chování a jeho prevenci – online rizikové chování, ohrožení dětí výzvami současného světa, nové formy závislostí – závislosti žáků na sociálních sítích, internetu, autor projektu Proč je pořád na mobilu?

Mgr. Martin Kaliba, Ph.D.

  • Lektor, pedagog a autor knihy Digitální pohádky pro (ne)poučitelné děti a (ne)znalé dospělé
  • Odborník na nové formy rizikového chování a jeho prevenci – online rizikové chování, ohrožení dětí výzvami současného světa, nové formy závislostí – závislosti žáků na sociálních sítích, internetu, je autor projektu Proč je pořád na mobilu?
  • Zabývá se využitím digitálních nástrojů ve vzdělávání: digitální aplikace ve výuce, únikové hry, online wellbeing atd.
JAK WEBINÁŘ FUNGUJE